3 najlepšie spôsoby ako si na Bali zrelaxovať telo aj myseľ

Každý človek má od dovolenky určité očakávania. Väčšina z nás by svoju ideálnu dovolenku zadefinovala slovami relax, oddych, odpočinok, kľud, pohoda,… Veď keď už sa konečne vytrhnete zo zabehaných koľají, ktoré žijete doma máte určite nárok na zaslúžený odpočinok. Okrem toho človek žijúci na Slovensku alebo v Česku je rád ak si môže dovoliť jednu dovolenku v lete a možno ešte jednu lyžovačku v zime. Takže svoju dovolenku si potom pochopiteľne chce užiť na 120%. 🙂

Ak dovolenku plánujete stráviť na Bali lepšiu finálnu destináciu na načerpanie novej energie ste si ani nemohli vybrať! Bali totiž samo o sebe núti človeka spomaliť a odosobniť sa o denno denných starostí. Aj preto som sa rozhodla že Vám spíšem pár tipov a rád kde na našom ostrove Bohov nájdete konkrétne miesta ideálne na zrelaxovanie či už tela, mysle alebo kombináciu oboch!

Bali je idálnym miestom na relax!

JÓGA

Jóga je od pradávna považovaná za ideálny relax. Je len na Vás či jógu  vnímate viac ako meditáciu, cvičenie alebo len niečo čo ste ešte nikdy predtým neskúšali a chcete to skúsiť práve na Bali! O tom, že sa na Bali cvičí prvá liga jógy ste už určite počuli alebo aj videli v nejakom filme, či čítali v knihách. Máte teda jedinečnú možnosť vyskúšať si zacvičiť jógu v jednom z jej centier spolu s tými najlepšími učiteľmi z celého sveta. Ja osobne cvičím jógu každý deň a poviem Vám, že lepší štart dňa si ani neviem predstaviť.

Jóge na Bali ľahko podľahnete 🙂

Kam za jógou?

Štúdio DESA SENI

Centrum jógy, ktoré je podľa mňa MUST pri návšteve Bali. Práve tu zažijete atmosféru ako z filmu, pretože za každá hodina odohráva v obrovskom bambusovom prístrešku uprostred zelene.

Čo si zobrať so sebou?

Pohodlné oblečenie, kľudne nejaké legíny/tepláky a tričko.

Potrebujem jógamatku?

Nie, všetko od jógamatky, uterakov, pomocných blokov či vody nájdete v Desa Seni.

Aká hodina je pre mňa ideálna?

Ak ste začiatočník tak si skontrolujte rozvrh štúdia priamo na ich stránke a určite choďte na hodiny pre začiatočníkov. Odporúčam hatha jógu 🙂

Koľko to stojí?

9 eur/jeden vstup

73 eur/12 vstupov

Desa Seni je najkrajšie štúdio aké som kedy navštívila 🙂

 

MASÁŽ

Kto by nemiloval masáž?! Ja som si masáže totálne zamilovala až po presťahovaní sa do JV Ázie. Aj doma v Európe som si na ne občas zašla, ale nie vždy sa kvalita rovnala cene a to ma potom celkom mrzelo. Na Bali sa ale nemusíte ničoho obávať, šanca že tu skúsite zlú masaž je podľa mňa totiž naozaj mizivá. Aby ste sa pri vstupe do masážneho salóna a pri pohľade do menu necítili ako mimoň, že tam vlastne ničomu nerozumiete odporúčam Vám vyskúšať klasickú celotelovú balijskú masaž. Telo sa masíruje s kokosovým alebo iným olejíčkom a myslím že je to masáž tak neutrálna, že vyhovuje každému. Mám dve obľúbené SPA centrá na Bali a nedám na ne dopustiť. Masáž si doprajem pravidelne tak raz za 14 dní a vždy sa po nej cítim ako znovuzrodená.

Kam na masáž?

Ubud SPA Putri 2

Kuta Reborn

Čo si zobrať so sebou?

Nič extra na masáž nepotrebujete snáď slečny upozoním len na gumičku do vlasov a hlavne neberte si so sebou žiadne cennosti či doklady, pretože hati hati (po balijsky pozor pozor) čert nikdy nespí.

Aká masáž je pre mňa ideálna?

Ak si masáže užívate tak sa nebojte ísť kľudne do 60 či 90minutovej alebo aj balíčka masáž+ kúpeľ alebo masáž+bankovanie. Ak ste na masáži ešte nikdy neboli zvoľte si radšej kratšiu 30minútovú masáž alebo masáž chodidel, aby ste vedeli čo môžete očakávať. 

Koľko to stojí?

Od 10 eur, záleží na tom akú procedúru si vyberiete. Všeobecne je ale cena masáži na Bali oveľa nižšia ako v Európe.

MANIKÚRA/PEDIKÚRA

Oh Happy day si spievam v have keď si spomeniem na ten deň! Deň kedy som objavila to najlepšie mani/pedi štúdio na Bali! Už len čo som zbadala ich profil na IG a recenzie vedela som, že to musím vyskúšať! Sama si nechty na Bali upravujem len veľmi decentne pretože v kontakte s ocenánom, pieskom, bazénom mi tu ani ten najviac ospevovaný lak na nechty z reklamy nevydrží dlhšie ako pár dni. No a kto by už len na to mal nervy?! Takže pred príchodom na manikúru som bola aj ja mierne skeptická, ale salón Maria Curao ktorý Vám odporúčam mi doslova vyrazil dych! Ideálne ako súčasť babského dňa pretože Vám celý proces zaberie aj dve hodinky čistého času. Súčasťou mojej manikúrovej seánsy ale bola aj masáž hlavy, tváre, krku, rúk, teplé zábaly, olejíčky, prípitok výbornou kombuchou a nakoniec úprava nechtov a nail art. Po dvoch hodinách som odchádzala s úsmevom od ucha k uchu a nemohla som byť spokojnejšía!

Kam za manikúrou/pedikúrou?

Maria Curoa

Čo si zobrať so sebou?

Pekný úsmev a kľudne aj kámošku.  

Aká mani/pedi je pre mňa ideálna?

To naozaj závisí len od vášho vkusu. Ja som mala základný balíček a k tomu ešte nail art, ktorý som si za chodu ladila s pani ktorá mi nechty robila.

Koľko to stojí?

Základná mani 16 eur

Nail art ešte + 6 eur

Skvelý servis sa začal masážou a prípitkom s kombuchou!
Táto šikovná slečna mi urobila najkrajšie nechty na svete

To by boli všetky moje (už nie) tajné tipy na obľúbené miesta na Bali, ktoré ak skúsite verím že si ich tiež zamilujete minimálne tak ako som si ich zamilovala ja! Z celého srdca Vám prajem, aby ste si dovolenku na Bali užili a hlavne sa tu nikam neponáhľajte! Neorganizujte si osem fakultatívnych výletov na jeden víkend a tiež neplánujte každú minútu Vašej dovolenky. Niektoré veci je lepšie nechať na náhodu a najmä tu v JV Ázií sa trošku odosobniť od usporiadaného európského spôsobu života. Uvidíte ako veľmi sa Vám uľaví a aký krásny odpočinok na Bali potom nájdete.

 

S láskou,

Juli

GadoGado.cz a čo všetko to obnáša mať vlastný projekt na Bali
Vianoce za 10 dní?! Inšpirácia na vianočné darčeky pre každého

2 comments

  1. Ah Juli, díky za tento článok. Letenky na Bali kúpené a ja už mám 4 strany itineráru, deň po dni, všetko naordinované, premyslené… akurát som pritom zabudla, že ideme na DOVOLENKU! jogu a masážku v Ubude určite vyskúšam 😉
    a ak mi môžeš poradiť – musím si vybrať či vidieť posledné 3 dni Lembongan alebo Penidu – čo by si odporučila viac? díky moc 🙂

    1. Nemáš vôbec za čo som rada, že sa hodí! Presne ako píšeš radšej menej plánovať a uvidíš kde sa ti bude páčiť viac či menej a kde nakoniec budeš ostavať dlhšie 🙂 Takže take it easy a hlavne si tu poriadne odpočiň. Za mňa určite Penida! 🙂 Tam je toľko krásnych zákutí!

Pridaj komentár