Chcete zážitok na celý život? Vyskúšajte Skywalk UFO Bratislava

Každý rok si minimálne raz sama naordinujem poriadnu dávku adrenalínu. Minulý rok som dala let balónom nad Košicami s vtipno-dramatickým pristátim na Luníku IX. No a tento rok som zvolila omnoho väčší extrém s názvom Skywalk UFO Bratislava

Skywalk je jediná atrakcia svojho druhu v strednej Európe a to priamo v slávnom UFO Bratislava. Podobný zážitok viete absolvovať napríklad v TV Tower v Talline, CN Tower v Toronte alebo v Macau. Ja som si tentokrát vystačila aj s našim UFO Bratislava a o tomto Skywalk zážitku som sa rozhodla napísať Vám článok. 

ČO TO JE SKYWALK?

Skywalk je v doslovnom preklade prechádzka po oblohe/medzi oblakmi a tak nejak sa aj cítite keď sa prechádzate po obvode približne 80 cm širokej parapety UFO Bratislava vo výške 85 metrov nad zemou. Ide o adrenalínový zážitok, pri ktorom po detailnom vysvetlení dostanete červený skafander, prilbu, istiace popruhy a svojho vlastného inštruktora, ktorý Vás pri prechádzke Skywalk sprevádza. Inštruktori sú profesionálne vyškolení, venujú sa tomu už roky, rozprávajú niekoľkými jazykmi (anglicky, nemecky, česky) a počas prechádzky z Vás opadne tréma a stres aj vďaka výkladu, ktorý od nich o Bratislave a tom čo práve vidíte dostávate.

Skywalk UFO Bratislava tvorí 360 stupňovú prechádzku pričom na celkovej dĺžke 70 metrov sú urobené tri hlavné ktoviace body. Na týchto bodoch si môžu tí najodvážnejší z Vás vyskúšať aj rôzne pózy ako vystrieť jednu nohu a ruku do prázdna či sadnúť si na okraj parapety

Kochám sa Bratislavou z vtáčej perspektívy! 🙂

AKO SKYWALK PREBIEHAL V MOJOM PRÍPADE?

Na webovej stránke UFO Bratislava som si zarezervovala voľný termín, ktorý vyšiel na sobotu. Po tom som obdržala info, že sa mám dostaviť do UFA ráno o 10:00. Prišla som pár minút pred 10 a dole slečne recepčnej nahlásila, že idem na Skywalk. Skontrolovala moje meno, vyviezla som sa výťahom úplne hore do UFA a tam ma už čakali organizátori Skywalk Crew s úsmevom od ucha k uchu. Dala som si kávičku na nervy a pri tom študovala dokumenty, ktoré som potrebovala vyplniť a podpísať. V dokumentoch som prehlásila, že som zdravý človek spôsobilý na podobný zážitok a tiež že budem dodržiavať všetky bezpečnostné inštrukcie. Hneď po papierovačkách som bola navlečená do červeného skafandra, prilby a popruhov, ktoré mi potom pripli o istiace lano karabínami. Zoznámila som sa s mojou inštruktorkou Miškou no a mohli sme ísť na to!

Celý Skywalk bol skvelý zážitok počas ktorého som si to užívala a mala snáď len jeden väčší kritický moment. Sad Janka Kráľa a pohľad priamo dole do parku mi roztriasli nielen kolená, ale aj žalúdok. Predýchala som a pokračovali sme ďalej spolu s Miškou po parapete širokej len niečo okolo 80 cm. Počas prechádzky mi Miška, ktorá sa Skywalku venuje už dva roky vysvetlila historické pamiatky Bratislavy a tak som miestami aj zabúdala myslieť na nejakú nervozitu či stres. Po približne 15 minútach sme dorazili na miesto, kde sme Skywalk aj začínali a za pomoci ďalšieho inštruktora ma odkotvili z lana a presunuli dnu do „bezpečia pevnej zeme”. Nasledovalo pár objatí a endorfíny, ktoré sa rozliali po celej miestnosti. Obrovská radosť z toho, že som to zvládla a hlavne si užila nezabudnuteľný zážitok!  

Skafander, prilba, popruhy a môže sa ísť na to!
Bratislava na dlani.

ČO BY STE O SKYWALK EŠTE MALI VEDIEŤ?

  • na Skywalk musíte byť v TOP zdravotnom stave
  • v prípade žien nesmiete čakať bábätko
  • ak máte doma teenegera, ktorý by si to chcel skúsiť musí mať viac ako 140cm a 40kg
  • vo veku 14-17 rokov musíte mať doprovod zákonného zástupcu
  • na Skywalk si so sebou zabaliť pohodlné oblečenie a obuv (skafander Vám navlečú na Vaše oblečenie)
Môj výraz a úsmev od ucha k uchu hneď potom čo sme dokončili Skywalk.

Skywalk je skvelý nápad či už ako skúška odvahy pre Vás alebo možno ako darček pre niekoho z Vašich blízkych. Ide o adrenalinový zážitok na celý život cenovo dostupný, keďže suma ktorú zaplatíte je 39 eur. Za mňa odporúčam všetkými desiatimi a v prípade, že sa niekto z Vás pre Skywalk na základe tohto článku naozaj rozhodne dajte mi prosím vedieť a pošlite fotku! 

S láskou,

Juli

Výzva od 365.bank prijatá! S akým rozpočtom som sa rozhodla naplánovať dovolenku snov?
Dovolenka pri mori na ostrove Cyprus

Pridaj komentár