Neviete kam na dovolenku? Vyskúšajte dovolenku po Ázii na tanieri spolu s Bistro.sk!

O tom, že Ázia je moja srdcovka vám asi písať nemusím. Predsa len ide o kus sveta, v ktorom som si odžila niekoľko rokov. Dlhodobo som žila na miestach ako Bangkok, Padang na Sumatre, či Bali a okrem toho som precestovala Vietnam, Kambodžu, Singapur, Malajziu a Hong Kong. Počas tých rokov som zbierala zážitky a Ázia, najmä tá juhovýchodná časť sa stala mojich druhým domovom. Keď prišla ponuka cestovať do Ázie aj tieto dni, ani sekundu som neváhala! Od pondelka si totiž užívam dovolenku po Ázii na tanieri spolu s Bistro.sk.

Dovolenka na tanieri spolu s Bistro.sk

Rozmanitá ázijská kultúra, prírodné bohatstvo, ľudia, pláže a hlavne jedlo! Milovníkom dobrého jedla som už od detstva a po tom čo som prešla na vegetariánsku stravu som si oveľa viac rozšírila záber jedál, ktoré považujem za obľúbené. Aj preto som sa veľmi potešila návrhu na spoluprácu s Bistro.sk. Mojou hlavnou úlohou vrámci kampane Dovolenka na tanieri je vám behom 7 dní odprezentovať ázijskú kuchyňu. Takže aj keď máme momentálne kvôli corone obmedzené možnosti cestovania, s Bistro.sk a mojou maličkosťou môžete absolvovať cestovanie na tanieri po Ázii!

Po celý tento týždeň až do pondelka 10.8. je pre vás pripravený aj špeciálny zľavový kód AZIA vďaka ktorému máte zľavu vo výške 2 eurá na objednávku vo vybraných reštauráciách na Bistro.sk. Neváhajte už ani minútu a objavujte nové ázijské chute. V prípade, že by ste potrebovali pomôcť pri rozhodovaní, ktoré ázijské jedlo vyskúšať môžete sa inšpirovať na mojom Instagrame. Každý deň tu prezentujem rôzne skvelé jedlá práve z tohto regiónu ľahko dostupné aj na Bistro.sk.

Aj takto môže vyzerať ázijská kuchyňa. Farebný mango šalát a tofu na paradajkách s baklažánom a ryžou.
Dezertík pôvodom z Indonézie s názvom Pisang Goreng- smažený banán a rýžové guličky vyrobené z pasty z mungo fazuliek. Mňam!

Thajské curry, polievka Pho pôvodom z Vietnamu, ryžové rezance na milión spôsobov, zeleninové rolky, mangový alebo papájový šalát, či z dezertov populárny smažený banán a ryžové guličky so sezamom. To všetko a ešte omnoho viac patrí k ázijskej kuchyni. Na ázijskej kuchyni ma veľmi baví jej rozmanitosť, farby, vône a to, že je vhodná aj pre vegetariánov. Okrem toho sa pri príprave väčšiny jedál používajú prevažne čerstvé suroviny, ovocie a zelenina, ktoré doma považujeme za exotické. Hlavným dochucovadlom sú bylinky, rôzne zálievky a potom chilli. No a ak je niekto fanúšikom pikantných jedál, tak som to ja! 🙂

Písať články o jedle a ešte ázijskom znamená jediné… Okamžite vám vyhladne! Ochutnajte aj vy Áziu na tanieri s Bistro.sk a nezabudnite na 2 eurovú zľavu s kódom AZIA vo vybraných reštauráciách. Cestujte a objavujte Áziu z pohodlia domova. Ak by ste si chceli prečítať článok, v ktorom ma Bistro.sk vyspovedalo na tému Ázia a v ktorom som prezradila aj to aká vtipná príhoda sa mi s ázijským jedlom stala, čítajte viac na „Cestovanie nazývam mojou školou života“.

S láskou,

Juli

Inšpirácia na vianočný darček pre celú rodinu

Pridaj komentár