Gastroturizmus v Chiang Mai, z ktorého nezaplače peňaženka

Dnes je to presne týždeň čo som sa vrátila na Bali po týždni strávenom na severe Thajska v mestečku Chaing Mai a mne to príde ako celá večnosť. Do Chiang Mai som letela z Bali sama na týždeň v znamení tzv. working holidays, čo v mojom prípade znemenalo každodenná online práca na mojom projekte GadoGado.cz (komunikácia so zákaznikmi, spracovanie objednávok, marketing, social média,…) a vo voľných chvíľach nasávanie miestnej atmosféry. Nasávať atmosféru som sa rozhodla všetkými dostupnými spôsobmi a zmyslami, takže som okrem chodenia po pamiatkách, cvičila denne jógu a najmä ochutnávala všetky miestne pochutinky len čo mi žalúdok stačil. Úvodný článok o Chiang Mai ako kde som bývala, či kam som si zašla na masáž ako aj základné info, ktoré by ste mali vedieť pred cestou nájdete v predchádzajúcom článku TU.

No a dnes si už bez zbytočného kecania zhrnieme moje obľúbené reštaurácie a kaviarne v Chiang Mai, ktoré môj pobyt urobili o 100% krajším. Tak sa pohodlne usaďte, nalaďte všetky svoje chuťové poháriky pre lepšiu predstavu a poďte sa so mnou ponoriť do článku gastroturizmus v Chiang Mai!

Skvelú kávu nájdete aj v stánkoch rôzne na ulici akurát je vždy podstatné povedať bez cukru! Pretože inak sa to nedá vypiť!
Život vegetariána!

KAVIARNE A SMOOTHIE BARY

Nehanbím sa povedať, že po takmer troch rokoch strávených na Bali som poriadne rozmaznaná čo sa kávy týka. Na Bali sa totiž servíruje prvoligová káva takmer na každom rohu a to ešte nespomínam coffee art! Kávu pijem pre pôžitok a vyslovene si tu jednu šálku kávy denne chcem vychutnať, takže sa nebojím si za ňu aj priplatiť ak dobre chutí. V Chiang Mai som vôbec nevedela čo mám čakať a preto som bola milo prekvapená keď som tam objavila pár fakt skvelých kaviarní. Obe kaviarne, ktoré Vám tu spomínam majú skvelú kávu a pomerovo „cena výkon“ tu vôbec nieje o čom diskutovať. Overstand Coffee ponúka aj skvelé raňajkové menu či sendviče, ktoré majú pre mäso aj nemäsožravcov.

Počas týždňa, ktorý som v Chiang Mai strávila denné teploty neklesli pod 30 stupňov a bežne bolo v čase obeda aj 35-37 stupňov. Dodržiavať pitný režim bolo preto alfa omegou a po objavení Khun Kaes Juice Smoothie Baru som mala aj o to postarané. Skvelé džúsy, smoothiečká z čerstvého ovocia a zeleniny za pár korún (ceny za džús už od 80 centov eur)!

Graph Cafe

Overstand Coffee OLD CITY

Khun Kaes Juice Smoothie Bar

Skvelá kávička v Graph, ktorú Vám radi urobia aj s rastlinným mliekom 🙂

VEGGIE REŠTAURÁCIE

Osem krásnych rokov nesiem titul vegetarián! Pre niekoho nepredstaviteľne dlhá doba, no pre mňa to bola len oslava 20. narodenín novým začiatkom a cestou za krajším ja. Jedlá pre vegetariánov sú dnes už takmer v každej reštaurácií a obzvlášť v regióne JV Ázie. Thajskú kuchyňu okrem toho poznám celkom dobre aj vďaka niekoľkým mesiacom, ktoré som v Bangkoku strávila ako študent (píšem Vám o tom viac TU) a preto sme sa zoznamovať znova nemuseli. Po krátkom prieskume a hľadaní som naopak našla pár skvelých miest, kde som si denne pochutnávala na vegetariánskych kari s ryžou, pad thai cestovinách či šalátoch od výmyslu sveta. Pridávam Vám sem zoznam mojich obľúbených veggie reštaurácií, kde znova cena jedál začínala na „smiešnych“ 2 eurách.

Bubbles Live Restaurant

Fuang Vegetarian

Imm Aim Vegetarian and Bike Cafe

Fuang Vegetarian a kari s tekvicou a tofu! Mňamka!
Asi jedno z najlepších červených kari aké som kedy v živote jedla! Bubbles Live 🙂
Pad Thai v Imm Aim 🙂

IDEÁLNE NA PRÁCU ONLINE

Ako som už spomínala vyššie do Chiang Mai som letela na tzv. working holidays čo v preklade znamená, že som si so sebou brala počítač a bola som pripravená pár hodín denne pracovať na mojom vlastnom Bali projekte GadoGado.cz. Na prácu okrem počítača potrebujem nejaký rozumný pracovný stôl, dobrý internet a kľudné miesto kde môžem sedieť aj 2-3 hodiny. Všetko toto som našla v dvoch krásnych kaviarňach, kde sa okrem pitia podávalo aj jedlo a dokonca aj skvelé dezerty. Ak ste teda digitálny nomád a chystáte sa do Chiang Mai nielen dovolenkovať, ale aj online pracovať určite nevynechajte Into the Woods, Lyceum Camp Chiang Mai alebo už spomínanú kaviareň Overstand Coffee OLD CITY.

Into the Woods

Lyceum Camp Chiang Mai

Overstand Coffee OLD CITY

Skvelý pracovný priestor v Into the Woods!

Po týždni strávenom v Chiang Mai môžem povedať, že to mesto si ma totálne získalo. Celý týždeň som strávila prevažne v historickom centre v lokalite Old City, no o to viac som mala čas to tam celé pešo objavovať. Nádherné chrámy, skvelé jedlo, usmievaví ľudia či už lokálci alebo aj dobre naladení turisti a tiež priestor na prácu. Ak zvažujete návštevu Thajska či už kvôli ostrovom (Koh Phi Phi, Koh Lanta, Koh Samui,…) alebo veľkomestu Bangkok a chcete to spojiť s ďalším thajským mestom, tak Vám Chiang Mai odporúčam všetkými desiatimi. V porovnaní s Bali to bolo o dosť lacnejšie a jediné čo mi tam chýbalo boli more a pláž. To sú jediné dva detaily, ktoré by môj pobyt v Chiang Mai už naozaj dotiahli k dokonalosti.

S láskou,

Juli

Who run the world? GIRLS! České a slovenské ženy v zahraničí
Chiang Mai a všetko čo v meste musíte zažiť

Pridaj komentár