Hong Kong a Lamma Island

Určite poznáte také to, že chcete niekomu niečo veľmi rýchlo a s nadšením povedať a Vaša pusa pracuje rýchlejšie ako mozog, takže z Vás vypadne s určitosťou nejaká skomolenina. Ja to prežívam teraz! Mám toho veľmi veľa na jazyku a na písanie a neviem čo skôr! Je trošku komplikované, že Vám tieto príspevky píšem retrospektívne a nadšenie z toho čo som zažila a videla už nie je 130%, ale len 100% a tiež, že mi deň čo deň pribúdajú nové zážitky a ja neviem čo skôr. Som typ človeka, ktorý ak si niečo vysníva a potom sa mu to splní, tak tú radosť dávam najavo kade chodím a nič okrem „Wáááu Wááááu“ zo mňa už nedostanete! No nič to… už som si trošku usporiadala myšlienky a tak by som Vám dnes chcela napísať o mojom výlete na dvoch nádherných miestach- Hong Kong a Lamma island.

Takto pekne som študovala kam to vlastne idem na výlet! Hong Kong baby
Takto pekne som študovala kam to vlastne idem na výlet! Hong Kong baby
Tak sa ukáž :)
Tak sa ukáž 🙂

IN LOVE WITH HONG KONG

Hong Kong bol na popredných priečkach môjho Travel Wish Listu kam som sa vždy chcela a potrebovala pozrieť. Travel Wish list som Vám v minulých dvoch príspevkoch zverejnila TU a TU no a tak máte aspoň lepšiu predstavu, kam ma to najviac do sveta ťahá. Do Hong Kongu (ďalej len HK) sme leteli v Marci 2015 a od nadšenia som v lietadle ani nedýchala. Ak totiť ide do tuhého a mne sa plní sen, tak sa zo mňa stáva malé 5 ročné dievčatko, ktoré vzali po prvý krát do Disneylandu (mimochodom Disneyland v Californii je tiež na Travel Wish Liste!). 

TIP: Pred príchodom do Číny alebo HK/Macaa si vždy naštudujte základné info medzi ktoré patrí aj akému zvieraťu patrí ten daný rok podľa ich kalendára. Rok 2015 je napríklad rok kozy, ktoré boli všade na každom rohu!

Koza sem
Koza sem
Koza tam, všade samé kozy!
Koza tam, všade samé kozy! 

Let do HK bol krátky a pre mňa, človeka ktorý spí kam ma položíte bol úplne nenáročný. Doteraz si ale pamätám to, aký teplotný šok som zažila po pristáti. V HK bolo vtedy nie veľm i príjemných 18-20 stupňov a ja zo slniečka vyhriatá jašterica z Thajska som drkotala zubami akoby mi za to platili. Mala som so sebou najteplejšie veci aké som si do Ázie doniesla, no ani to nestačilo. Predsa len conversky, kraťasy a trošku hrubšia bundička mi úplne zadok neohriali. Nevadí hovorím si lebo je to čo? Príležitosť na nákupy! 😛

TIP: V HK sa platí HK dolármi a  je to jedno z mála miest v Ázii kam sa Slováci dostanú bez víz, ušetrené papierovačky a peniaze!

Naobliekaná ako snehuliak cestujem na naše 23. poschodie
Naobliekaná ako snehuliak cestujem na naše 23. poschodie
Nič moc pre strachopúdov z výšok! Výhľad, z ktorého sa zatočí hlava
Nič moc pre strachopúdov z výšok! Výhľad, z ktorého sa zatočí hlava
V hoteli na nočnom stolíku ma čakalo toto prekvapenie! Biblia po čínsky :O
V hoteli na nočnom stolíku ma čakalo toto prekvapenie! Biblia po čínsky :O
Moje prvé HK jedlo, milované sushi!
Moje prvé HK jedlo, milované sushi!

ITINERÁR ZBÚCHANÝ, PRVÁ ZASTÁVKA PRÍRODA PROSÍM

V Hong Kongu som bola čisté 4 dni(nepočítam príchod a odchod) a plán bol od začiatku jasný. Vidieť z mesta čo najviac a jeden deň si urobiť výlet na ostrov Lamma Island kam sa chodí najmä kvôli turistike. Ja som typ turistu, ktorý ked už tak si len na základe krátkeho prieskumu vytipuje hlavné atrakcie čo potrebuje vidieť. Nebavia ma úplne múzea na to som asi ešte mladá aby som bola schopná 15 minút čučať na pomaľované abstraktné machule uprostred plátna, za ktoré autor zlízol šľahačku a teraz si pýta závratné sumy. Naopak, čo ma veľmi baví sú miesta ktoré dýchajú pôvodnou kultúrou, staré budovy s príbehom, chrámy, markety či už fashion alebo food a potom parky! Parky sú pre mňa vždy taký malý showroom, kde je vidieť vzorku lokálnych ľudí všetkých vekových kategórii premiešaných s turistami. Vymetať preto parky, vysedávať a pozorovať ľudí je u mňa jedna z činností, ktorú viem robiť hodiny! V HK, ale veľa parkov nie je, kedže si tam ľudia šliapu po hlavách a preto som si to chcela vynahradiť práve jednodňovým tripom za turistikou.

Raj na zemi!
Raj na zemi!
No words needed, Lamma Island v plnej paráde
No words needed, Lamma Island v plnej paráde

LAMMA ISLAND

Lamma Island splnil všetky očakávania a po tom čo sme sa na tomto ostrove vylodili z Ferry, som sa ocitla v diametrálne odlišnom svete. Domáci nás privítali s úsmevom od ucha k uchu, krásne pláže, zeleň a pre nás vtedy podstatné vyznačené trasy kam sa dalo ísť na túru. Po pár hodinách prechádzok v horách sme si zbehli do najbližšej civilizácie na skvelé jedlo, bohužiaľ názov reštaurácie si nepamätám. Po rozpačitom ujasnení si dojmov a pojmov, že morské plody pre mňa naozaj sú mäso a to ja jesť nebudem nám tetuška spravila jedno z naj jedál aké sme v HK jedli. Ryža ako inak so zeleninou a zelený džus! Áno zelený preto, že mal takú farbu a na ingrediencie som sa bála opýtať. Chutil dobre? Chutil! To bolo hlavné 😀  

Nádherná príroda naokolo
Nádherná príroda naokolo
A potom im vysvetľuj, že neješ mäso :X
A potom im vysvetľuj, že neješ mäso :X 

Tak a sme pomaličky na konci môjho prvého postu o Hong Kongu. Dúfam, že ste si prečítali a pozbierali veľa užitočných info a že som Vás aspoň trošku navnadila ísť si toto krásne miesto na zemi omrknúť na vlastnú päsť! Ale varujem, HK je návykový a až ho raz okúsite budete sa chcieť vrátiť znova a znova, hovorím z vlastnej skúsenosti. 🙂

V ďalšej časti o Honk Kongu Vám napíšem viac o centre a pamiatkách, ktoré považujem za moje highlighty výletu. 

Ďakujem, že ma čítate a už čoskoro sa hlásim znova.

 

S láskou,

Juli

Hong Kong I♥U
Thajská kuchyňa? Ďakujem neprosím!

Pridaj komentár