Jesenný Eurotrip časť Praha-Košice

Leto bolo akčné! Stihla som úspešne ukončiť 4 mesačný štipendijný program na Sumatre na severe Indonézie a spoznať tak nádhernú ešte turistami nedotknutú časť mojej milovanej druhej domoviny. O tom, čo som na Sumatre presne robila sa dočítate TU. Tiež som mala koniec leta preplnený výletmi po Jáve a návštevami až z ďalekého Slovenska. Ani som sa preto nenazdala a september nám zrazu klopal na dvere. V mojom živote to už druhým rokom znamená jediné.

jesen
Jeseň v obraze a všetkých nádherných farbách 🙂
letim
Táto forma cestovania ma vždy baví! Sama v trojsedačke cestou z Dubaja do Viedne.

JE ČAS ÍSŤ DOMOV DO EURÓPY!

Do Európy som letela na trase Bali-Dubaj-Viedeň spolu s priateľom najmä za našou rodinou, školskými/pracovnými povinnosťami a jednou nádhernou životnou udalosťou mojej staršej sestry, jej sobášom! Po pristáti v slnečnej Viedni, som neverila vlastným očiam keď posledný septembrový týždeň teplomer ukazoval 21 stupňov! Vítalo nás teda prenádherné babie leto, ktoré nám vydržalo presne prvých 10 dní nášho Eurotripu. Mesačný Eurotrip sme odštartovali v Prahe a niesol sa potom prvých 10 dní v smere:

Praha-Košice-Praha-Šumava/Lipno-Český Krumlov-Písek-Praha

PRAHA

Prahu sme si zvolili ako prvú zastávku nášho Eurotripu, keďže naše školské a pracovné povinnosti už nemohli dlhšie čakať. Hneď deň po prílete ma už čakala moja milovaná MUP s otvorenou náručou. Ústna skúška z Bezpečnosti v Ázii na jednotku! Ha, I knew it že som bifľoška. Po prvých pár dňoch, prechádzkach našou milovanou stovežatou, smažáčikoch, kávičkach s najbližšími a hlavne po splnených povinnostiach som sa na necelých 48 hodín vybrala vlakom do Košíc.

Praha
Po 15km behu baterky doplnené jedným pohľadom
Prazka
Milovaná stovežatá v plnej paráde

HIGHLIGHTY Prahy

Kavárna Café Letka na Letnej (super atmoška a skvelé kafé+dortíky!)

Bar Cobra (ideálne na večerný drink a pokec s kamarátmi, pri rúžovom víne odporúčam skončiť po druhom poháriku, určite nepite celú fľašu a už vôbec nie fľašu a pol! ráno neviete ako sa voláte a hlava bolí ešte týždeň :D)

Forever 21 Čerňý Most (pre všetky nákupné maniačky konečne otvorili na Černom Moste prvé Forever 21 v ČR, hurááá)

Pupa Milano Černý Most (Čerňák proste váli a presvedčil ma o tom hlavne otvorením prvej pobočky mojej milovanej Pupa Milano v Prahe, takže už nemusím za Pupou do Košíc ale nakupím si túto kvalitnú talianskú kozmetiku aj v Prahe)

Praha
Kde sa vzal tu sa vzal, jeden… v centre Prahy stal 😀

KOŠICE

Košice sú moje rodné mesto a preto tu mám logicky najväčšiu základňu mojich ľudí! Rodina a kamaráti sa ma už nevedeli dočkať a tak aj keď na krátko a vyslovene na otočku, šla som domov na východ. Jedným z hlavných dôvodov mojej návštevy bola aj žiadosť o nový cestovný pas, keďže môj 9 rokov staručký cestovný deduško už vypovedal službu a hlavne mi v ňom dochádzali čisté stránky.

P.S. Vedeli ste, že ako občan SR máte možnosť vlastniť dva cestovné pasy súčasne? Práve pri živote na cestách (zvýšená možnosť krádeže či straty) by sa mi to mohlo hodiť, takže aj preto som si žiadala rovno o dva nové cestovné pasy.

Kavicka

Malinky
Stihla som aj poslednú ovocníčkovú úrodu u babky na záhradke

ŠUMAVA/LIPNO

V Košiciach som sa ani poriadne neohriala a už sme si to s mojim milým mierili na predĺžený víkend na Šumavu. Práve tu som totiž mala absolvovať moje historicky prvé bežecké preteky a to rovno polmaratón 21km s názvom ŠUTR po šumavskom lese. Polmaratón som zvládla hlavne vďaka mojim nabehným kilometrom, ktoré si dávam kdekoľvek vo svete som, stále trvajúcemu babiemu letu a v neposlednom rade vďaka môjmu priateľovi a jeho podpore počas behu. Víkend na Šumave bol skvelý a ja som sa len utvrdila v tom, aké prírodné krásy to my na tom našom Česku a Slovensku máme. Nevynechali sme ani návštevu Českého Krumlova, ktorý ja právom označujem za jedno z najkrajších miest ČR a tiež po ceste späť do Prahy krátku zastávku v Písku. Ale o tom potom, respektíve už v mojom ďalšom príspevku! 😛

Lipno
Lipno!
Lipno
Vonkajšia teplota 22 stupňov, oskar svietil a vo vzduchu vôňa lesa 🙂 Čo viac treba?

Tak to by sme v skratke mali mojú prvú tretinku Eurotripu. Dúfam, že sa Vám príspevok páčil a ja sama sa už neviem dočkať kedy Vám zverejním druhú časť zo série Eurotrip, v ktorej bude okrem zážitkov z Českého Krumlova aj rebríček highlightov z Košíc. 🙂 Stay tuned!

S láskou,

Juli

Jesenný Eurotrip časť Český Krumlov
Všetci sa raz stretneme na palube lietadla!

Pridaj komentár