Jesenný Eurotrip časť Český Krumlov

Do Európy som tak ako každý polrok, znova priletela na mesiac. Vždy si vravím, že mesiac je neuveriteľne dlhá doba a že toho musím už tento krát stihnúť oveľa viac ako naposledy. Siahodlho plánujem kam pôjdem, s kým každým sa uvidím a aké super výlety podnikneme. No realita je vždy iná! Snažím sa byť čo najviac s mojou rodinou, najbližšími priateľmi a do toho si splniť školské povinnosti. Denne vybehnúť aspoň na jednu kávičku/jedlo von a večere tráviť všelijako, len nie vysedávaním doma. Tento krát bol môj mesačný pobyt v Európe rozdelený na tri väčšie etapy. Prvá, ktorú som Vám popisovala v minulom príspevku sa niesla v znamení trasy Praha-Košice na 48 hodín a Šumava, kde som absolvovala moje prvé bežecké preteky! Odkaz na tento článok nájdete TU. No a druhá časť, do ktorej sa pustím a popíšem Vám dnes bola na trase:

Český Krumlov-Písek-Praha-Košice-Praha-Litoměřice

ČESKÝ KRUMLOV

Český Krumlov si myslím právom považujem za jedno z najkrajších miest Českej republiky. Ponúka prechádzku po nádhernych historický pamiatkách, obchodíkoch s tradičnými českými produktami a v neposlednom rade super reštaurácie a kaviarničky s nezabudnuteľnou atmosférou. Do Krumlova sa vždy rada vraciam a tak keď sme sa rozhodli si tam urobiť zastávku zo Šumavy ako odmenu po bežeckých pretekoch bola som nadšená! Mesto už mám prechodené z minulých návštev, ale príjemné slnečné počasie nám nedalo neurobiť si aspoň zopár krásnych fotiek. Veď sami pozrite na to!

krumlov3 krumlov2 krumlov1 krumlov

Český Krumlov je nádherný! Totálne ho žeriem a práve preto aj rozumiem tým masám turistov, ktorými sme sa museli počas prechádzky predierať. Kto ste ešte v Krumlove neboli, rýchlo to napravte, nech Vám nemusia zahraniční turisti rozprávať aké to krásy máte u nás doma priamo pod nosom. 🙂

TIP: Najlepšie zdravé variácie s posedením pri rieke a s výhľadom na zámoček nájdete v reštaurácií Laibon. Ak by ste si náhodou nevedeli poradiť s jedálničkom a vybrať si, tak sa obráťte na pána vrchného! Ten tam pracuje snáď už večnosť a nás obsluhuje za každým, keď do Laibonu zavítame. Môj TIP je polievka z červenej šošovice a kari s tofu a bulgurom!

Mestečko Krumlov je plné Trdelníkov. Ich vôňa sa rozlieha po okolí a tak si dobre vyberte, kde si ho nakoniec dáte! Ja som zvolila MLS Trdelník, keďže už bolo neskoro večer a boli jedine oni otvorený a trdelník som dostala v strede ešte polosurový. 🙁 Za 50kč by som čakala čosi lepšie!

PÍSEK

V Písku sme si dali len krátku zastávku na kávičku cestou z víkendoveho výletu späť do Prahy. Prešli sme si mesto, kamenný most ktorý je považovaný za najstarší most svojho druhu v Českej republike a skončili sme v cukrárni Park Kafé 67. Mestečko Písek je menšie ako malé ale myslím, že pre turistov (aj neturistov) krásna zastávka na pár hodín.

TIP: Kúsok od Písku je Krokodília farma v meste Protivín. Ja sama miesta ako je ZOO všeobecne vôbec neuznávam, no v tejto som pred pár rokmi bola a musím Vám povedať, že to tam mali krásne. Zvieratká boli v dobrom stave a ľudia okolo ZOO presne vedeli ako sa o ne majú starať.

KOŠICE

Oba moje domovy Prahu a Košice som Vám už opisovala v minulom poste TU. Práve preto sa nejak extra do detailov k tomu už vraciať nebudem, akurát Vám ešte chcem vymenovať moje košické highlighty. Mám na mysli miesta, ktoré v Košiciach patria k mojim obľúbeným a ktoré som s hrdosťou ukázala aj môjmu priateľovi na jeho košickej premiére. 

San Domenico

Dobré Bistro

Republika Východu

Gesto

Spišský hrad

hrad
Šťastná keď som si to na hrad už konečne vyšlapala 🙂
hrad2
Super zaujimavé ukážky od vtedajšej kuchyne až po kúpelňu,… Všetko čisté, zachovalé (nerozkradnuté) takže som bola celým hradom viac ako milo prekvapená 🙂
kosice-san
Raňajočky v San Domenicu

Košice sú moje rodné mesto a preto budem tvrdiť, že na Slovensku sa zo všetkých miest žiadne krajšie nenájde. Dalo mi nádherné detstvo, vychovalo ma počas puberty a tieto spomienky si budem vždy rada pripomínať tak častými návštevami ako to len pôjde. Košice budú totiž navždy môj domov! 🙂

kosice-dom
Môj domov! Košice

LITOMĚŘICE

Po mojom rodnom meste bolo na čase ísť pozdraviť a pozrieť sa znova do mesta, kde vyrástol môj priateľ a teda do Litoměřic. Asi najhoršie a najťažšie vyslovované mesto pre mňa slovenku! Každopádne historicky tak krásne mesto, že mu aj tú zložitú výslovnosť odpúšťam. 😀 V Litoměřiciach sme mali len dva celé dni a tak sme to zobrali z rýchlika. Po potulkách po okolí mesta sme si na svoje prišli v krásne kaviarničke Kafé Doma. Ak by ste šli okolo tiež odporúčam zastávku na Káve s párou a ich domáce cheescakes. So delicious!

litak2
Litoměřice okrem historického centra ponúkajú aj krásnu prechádzku pozdĺž rieky a takého výhľady!
litak
Výborná kávička v Kafe s párou 🙂

Tak to by sme mali zhrnutie ďalšej časti môjho eurotripu doma. Ďalší príspevok bude s názvom Grécko! Popíšem Vám bližšie našu premiéru v historických Aténach a tiež detaily z veľkej Gréckej tučnej svadby, ktorú sme zažili na Cypre. Za nevestičku bola moja sestra a myslím, že som si ako moju svadobnú premiéru ani nemohla vybrať krajšiu svadbu!

S láskou,

Juli

Jesenný Eurotrip časť Atény
Jesenný Eurotrip časť Praha-Košice

1 comment

  1. český Krumlov je tiež moja srdcovka , doslova ho milujem ❤️❤️

Pridaj komentár