Kaviarensky povaľač na Bali

Káva alebo čaj? To je dilema! Dilema, ktorá sa dá na Bali veľmi ľahko vyriešiť, pretože lokálna voňavá kvalitná káva Vám nedá na výber. Ja sama som kávu nikdy nepila a preto som pre kávičkárov nemala pochopenie. Obrovský zlom a zmena od “nepijem kávu” až po “milujem kávu” nastal v momente presťahovania sa do mestečka Canggu na Bali. Vznikol mi úplne nový denný približne hodinový rituál, pri ktorom pijem kávu, relaxujem, triedim si myšlienky a rekapitulujem čo som v daný deň už stihla a čo ma ešte čaká. K tomu dobrá kniha, koláčik, Bali spirit vo vzduchu a máte zrazu energie za štyroch! Je to rituál, ktorému som prepadla na Bali, ale nesiem si ho so sebou nech som kdekoľvek vo svete. Rozhodla som sa aj preto, že sa rada podelím o moje obľúbené kaviarne so všetkými budúcimi dovolenkármi, ktorí sa na Bali chystajú a chceli by si skúsiť aké krásne je to byť kaviarenský povaľač na Bali!

Ideálna kombinácia! Káva, dobrý džus a práca 🙂

SATU-SATU COFFEE COMPANY

Satu-Satu je jedna z prvých kaviarní, ktoré som kedy na Bali navštívila! Bude to niečo vyše 3 rokov kedy nás vtedy ešte v pôvodných priestorov obsluhoval zmätený majiteľ Eddie a bez akéhokoľvek menu nám z hlavy hovoril čo asi by nám vedel pripraviť na raňajky. Dnes jedna z najznámejších kaviarní na západnom pobreží Bali v priestrannom novom priestore so super zlatými zamestnancami a dokonalým menu, kde si vyberú všetci od mäsožravcov až po vegánov. Najväčšia výhoda tejto kaviarne je ale v káve! Majiteľ Eddie ma totiž v horách na Bali spolu s rodičmi vlastné kávové plantáže a to Vám zaručí jedinečný prvotriedny kávový zážitok!

TIP: Odporúčam vyskúšať Cappuccino alebo Mochacino so sójovým mliekom!

Raňajky sú základ dňa!

COFFEE N OVEN

Srdcovka pretože Jirka a skvelý chlebík! No dobre dobre možno najprv chlebík a až potom Jirka! Jirka je Čech a majiteľ tejto skvelej pekárne a zároveň kaviarne. Ako jeden z mála široko ďaleko tak chápe potrebu a lásku nás Europánov k pečivu, chlebu, rohlíkom, bagetám…Všetko pečivo si pečie sám v svojej pekárni a dokonca už aj rozváža do viacerých kaviarní a hotelov po Bali! Kávičku ma vlastnú od značky 7 islands a aj keď je na mňa možno trochu viac nahorklá s lyžičkou tmavého cukru a rastlinnáho mlieka je to mňamka!

JIKAA COFFEE X EATERY

Malé útulné s príjemnou atmosférou, super hudbou a so skvelými majiteľmi vždy po ruke! Jikuu som si obľúbila najmä poslednú dobu a stala sa aj mojím coworkom kam chodím okrem kávičky občas aj pracovať na PC. Jediná chybička krásy je, že vegán si z menu vyberie akurát zo sladkých fruit bowls, pretože väčšina menu je mäso friendly. 🙁 Kaviareň Jikaa odoberá kávu od Hungry Birdu, ktorý teda vie čo robí a nebojím sa povedať že vrámci Canggu ide o najlepšie kávové zrná! Ale o tom až za chvíľu. 🙂

TIP: Odporúčam vyskúšať Cappuccino s kokosovým mliekom, ktoré si sami vyrábajú!

HUNGRY BIRD

Áno Áno Áno kričia moje chuťové poháriky! V Hungry Bird majú podľa mňa najlepšiu kávu v meste, ktorú majú podobne ako SatuSatu z vlastných kávových plantáži a praženú in da house. Tá vôňa Vám tak opantá všetky zmysly, že po návšteve Hungry Birdu odchádzate ako znovuzrodená duša. Okrem toho ak budete mať šťastie môžete v Hungry Bird natrafiť na jedného z najšikovnejších Coffee Artistov v Indonézií, ktorý Vám z peny na káve vytvorí čo si len poviete. Schválne si všimnite všetky tie ocenenia na stene v kaviarni! 🙂

TIP: Ak rozmýšľate and darčekom, ktorý chcete priniesť so sebou domov a máte v okolí milovníka kávy kúpte mu jedno darčekové balenie kávy Hungy Bird! Bude Vás milovať navždy. 🙂

CAFE VÍDA

Víde alebo Véda aj tak Vám ujo google môže nájsť túto kaviareň, ktorú považujem za TOP vďaka super káve, koláčikom a hlavne atmosfére. Z ulice nenápadne vyzerajúci priestor Vás vcucne dnu a nepustí! Skvelá káva, koláčiky (aj vegan možnosti), pohodlné sedenie, hudba a milá obsluha! Jediné pre mňa pracujúcu ženu maličké mínus je to, že je zákaz priniesť si PC a pracovať. Samozrejme to ale rešpektujem a preto si do Vídy chodím najmä vypnúť hlavu.

TIP: Bulletproof coffee! Špecialita, ktorou nepohrdne žiaden kávičkár 🙂

KAVIARNE MIMO CANGGU

SEMYNIAK REVOLVER CAFE

Ak sa ocitnete v meste Semyniak nezabudnite navštíviť Revolver Cafe. Kaviareň kedysi začínajúca ako malá štýlova záležitosť je dnes TOP turistami navštevovaná kaviareň, no čo sa im musí uznať je, že aj keď je priestor momentálne asi 3x väčší ten štýl a vibe si zachovali! V Revolveri Vás výbornou kávou obslúžia lokálni chlapci v ich vlastnom oblečení značky Revoler a to si tam dokonca viete aj priamo zakúpiť (ďalší tip na darček domov)! Pri sedení máte na výber z niekoľkých miestností a dokonca si tu prídu na svoje aj cigaretoví maniaci vo fajčiarskej miestnosti, čo je na kaviarne na Bali neobvyklé. 🙂

UBUD SENIMAN CAFE

Vhodné na oddych po celodennom behaní po Ubude, ale aj na prácu za PC. Seniman Cafe ponúka príjemné posedenie pre skupiny alebo za zdieľaným väčším stolom pre jednotlivcov. Maličké mínus je nič moc výber jedla a dezertov pre vegánov, no za to kávu majú eňo ňuňo na jednotku!

TIP: Café laté s rastlinným mliekom! 🙂

Áno prosím! Cappuccino 🙂

Viem, že tento typ článkov je príliš špecifický pre Vás ľudí, ktorí sa na Bali chystáte ALE blíži sa leto a čas dovoleniek a ja viem, že Vás nieje málo. Píšete mi denne a prosíte o rady a tipy s mojimi  obľúbenými miestami na Bali, tak aj preto som sa rozhodla spísať Vám to takto do článku. Dajte mi vedieť čo vy na to a ak by mal článok úspech rada pripravím aj niečo podobné na tému jedlo alebo Foodporn na Bali.

S láskou,
Juli

Je ostrov Bali stále raj na zemi?
Lásku na Bali si za peniaze (ne)kúpite

Pridaj komentár