Moje tetovania a 10 najčastejších otázok!

Tento článok je akési voľné pokračovanie článku, ktorý som Vám sem napísala naposledy. Téma bola jasná a to Moje tetovania alebo aj „Keby mamka vedela“! Moje tetovania sú totiž jedna z najčastejších otázok, ktorým čelím ši už v reálnom alebo v tom internetovom svete. Ľudia sú tak nejak od prírody prirodzene zvedavé tvory, no niekedy sa aj mňe stane že padne otázka, ktoré ma zarazí. A to či už v dobrom alebo v zlom. 🙂 Aj preto som si povedala, že Vám sem tieto najčastejšie otázky na tému moje tetovania spíšem a zodpoviem, aby som to mala čierne na bielom pre budúce generácie ľudí, ktorých by to mohlo zaujímať. Dopredu upozorňujem, aby ste moje odpovede brali s rezervou a možno určitou dávkou humoru. Tak poďme na to!

Nie vždy sa musí portrét novonarodeného bábätka na 100% vydariť. Zdroj: Internet

1. ČO TO TETOVANIE VLASTNE ZNAMENÁ?

Ak vyslovene nejde o tetovanie znázornené v čínskych znakoch, ktoré by ste museli prekladať pomocou google translatora a obedového menu z čínskej reštaurácie, tak to má pravdepodobne hlbší význam len pre toho daného človeka. To isté tetovanie si totiž môže dať urobiť aj 100 ľudí po celom svete a bude to mať pre nich iný význam. Otázka „Čo to tetovanie vlastne znamená?“ je teda podobne záludná ako keď má niekto náhrdelník s príveskom kríža. Má ten prívesok na krku preto, že je kresťan alebo preto že je to talizman po babičke či proste len preto, že sa mu ten náhrdelník páči? Diskutabilné však?

Aj preto na otázku „Čo to tetovanie vlastne znamená?“ najradšej odpovedám, že to má význam len pre mňa a nechcem sa so svetom o to podeliť. Ak nabudúce prídete do kontaktu s potetovaným človekom a príde Vám na rozum táto otázka kusnite si radšej do jazyka a zmeňte tému napríklad na to aké počasie je vonku. 🙂

2. BOLELO ŤA KEĎ TI TO TETOVALI?

Podľa toho či sa pýta človek, ktorý už za sebou nejaké tetovanie má alebo človek, ktorý nad tým len premýšľa a hryzie ho zvedavosť. 🙂 Nikoho by som totiž nechcela zbytočne vystrašiť! Ja mám prah bolesti posunutý tak, že ma tieto veci ako tetovanie či piercing nijak extra nebolia (pri tetovaní portrétu na stehno, ktoré trvalo 8 hodín som dokonca zaspala :D). Alebo to možno len chcem tak veľmi, že som ochotná vydržať všetko. Bolesť pri tetovaní sa často prirovnáva k uštipnutiu včelou. Pamätám si keď mi to pred mojim prvým tetovaním niekto povedal a ja som zbledla od strachu a krvi by ste sa mi v tej chvíľke nedorezali! Prečo? Asi preto, že mám na uštipnutie bodavým hmyzom alergiu a mohlo by ma to reálne zabiť! 😀 Tetovanie ma teda rozhodne nebolí tak ako uštipnutie včelou a naozaj sa to dá vydržať.

A myslíte že jeho to bolelo? 😀 Zdroj: Internet

3. AKO DLHO TI TETOVANIE ROBILI?

Moja obľúbená otázka! Tetovanie na zápästí sme totiž tetovali 30 minút a portrét na stehne sme tetovali 8 hodín. Takže ako dlho tetovanie trvá? Tak dlho ako si návrh tetovania vymyslíte a akú metódu tetovania si zvolíte (strojček alebo handpoked).

4. KOĽKO TAKÉ TETOVANIE STOJÍ?

Znova sa pohybujeme vo veľkom rozmedzí cca medzi 50eur a 500eur (tisíckami eur).

Cena tetovania najviac záleží od:

  • metódy akou sa tetuje (strojček alebo handpoked, pričom handpoked je podľa mojej skúsenosti trošku drahší)
  • veľkosti tetovania (1cm veľké srdiečko na zápästie bude stať iné peniaze ako rukáv)
  • počtu sedení u tatéra (či tetovanie zvládnete celé na prvý krát alebo na viac sedení)
  • dobrého mena a povesti tatéra (samozrejme známy tatér u ktorého sa na termín čaká 6 mesiacov bude trošku drahší ako Janko zo Šemše, ktorý zatiaľ robil len 3 tetovania v živote a aj to sám sebe)

Pri tetovaní rozhodne neodporúčam šetriť a ak už sa pre niečo rozhodnete nechajte návrh ceny na tatéra. Ak je finálna suma mimo Váš rozpočet buď tetovanie odložte na moment až budete mať dané množstvo financií alebo skúste štastie u iného tatéra. Tetovanie si ale dávate vy na svoju pokožku a budete ho tam mať celý život, takže šetrenie v tomto prípade mi príde ako keď si chcete kúpiť novú voňavku. Kúpite si Vašu obľúbenú ktorá je síce drahšia, ale máte ju radi a vonia Vám alebo siahnete po niečom vo výpredaji za lepšiu cenu, ale úplne mimo Vášho vkusu? Asi jasné voľba že? 🙂

100 ľudí 100 chutí! „Gone fishing“ by mal byť popis k tejto fotke! Zdroj: Internet

5. TO TETOVANIE MÁŠ UŽ NAVŽDY?

Nie nie mám to len do 1.8.2024 a 2.8.2024 sa ráno zobudím a wualáá všetky moje tetovania zmiznú. Srandujem! Ak ide o tetovanie, pri ktorom sa či už strojčekom alebo ručne vpichuje opakujem vpichuje ink/farba pod kožu tak tam to tetovanie naozaj bude naždy. Samozrejme to časom bledne, koža sa obnovuje, roluje, na slniečku opaľuje,..takže aj tetovanie sa trošku mení, ale aby vyslovene zmizlo… to sa deje možno len v snoch mojej mamky. Mami čau! 🙂

6. ČO AK SA TI TO PRESTANE PÁČIŤ?

Tak si dám celú pokožku zaliať a pretetovať čiernou a odsťahujem sa do Afriky! Tetovanie sa dá pretetovať alebo odstrániť laserom. Obe možnosti Vás ale zabolia. Tá prvá čiže pretetovanie Vás bude bolieť finančne a druhá možnosť čiže laser Vás zabolí fyzicky. Na laser sa totiž chodí na viac sedení a nechcem zachádzať do detailov, pretože ma to bolí len keď o tom píšem no v podstate ide o proces vypaľovanie kože. Takže je asi najlepšie 2x merať (čo kam a kým!) a raz tetovať.

7. AKO BUDE TETOVANIE VYZERAŤ KEĎ BUDEŠ STARÁ ŽENA?

A kto je podľa Vás stará žena? Pani ktorá má 40, 50, 60 alebo 80 rokov? Tetovania si vyberám tak, aby pre mňa mali zmysel aj po XY rokoch. Prvé tetovanie som si dala pred 13 rokmi a poviem Vám, že by som na ňom nič nemenila. Takže až raz budem stará žena budem tá najviac cool stará babka (napríklad ako slávna Maria Oggay z Filipín, ktorá vyzerá viď foto!) v tej dobe snáď už potetovaná od hlavy po päty a po boku budem mať starého dedka, ktorému bude viac záležať na tom akú polievočku máme v nedeľu na obed, či na ktorý nočný stolík som dala jeho zuby v poháriku. Uhol pohľadu, na ničom inom nezáleží.

Kráľovná! Maria Whang-od Oggay

8. A ČO NA TO HOVORIA TVOJI RODIČIA?

Ja by som sa možno skôr opýtala čo na to kedy hovorili moji partneri ale budiš… Téma rodičia. 🙂 Moji rodičia sú super ľudia a tak som za posledných 13 rokov nedostala vyslovene chválu za žiadne z mojich tetovaní, no ani som za to neskončila v detskom domove. Ak ma k niečomu celý život vedú tak je to sloboda. Sloboda v cestovaní, prejave a vôbec sloboda slova a toho, že ak som si v 14 rokoch prefarbila celú hlavu na blond mohla som… alebo prišla s prepichnutým jazykom či prvým tetovaním, tiež som mohla. Dnes som už nejaký ten rok, myslím že konkrétne 10 rokov dospelý človek a aj keď moja mamka z toho asi úplne nadšená nikdy nebude, tetovania mám a plánujem ich ešte zopár (desiatok) nových určite mať. Proste mi do toho nekecajú, rešpektujú to že to ku mne patrí a tiež sa pár krát stalo že mi na niektoré z tetovaní prispeli finančne vrámci narodenín/menín a podobne.

9. ČO AK ŤA TETOVANIE OBMEDZÍ V KARIÉRE?

Ambície mám síce vysoké, ale na prezidentku SR zatiaľ kandidovať neplánujem. To prenechávam Gabike D. 🙂 Ak by sa situácia zmenila a ja by som si raz tu kandidatúru premyslela mám všetky tetovania ešte stále tak nejak „ľahko schovateľné“. To znamená, že by stačilo pár trikov s oblečením/doplnkami a človek by ani nepovedal, že moje telo zdobí už 16 nádherných tetovaní! Presne preto som túto tému výberu vhodného miesta spomínala aj v predchádzajúcom článku TU.

P.S. Ak to pri kandidatúre na prezidenta nebol problém v susednom Česku, myslím že by to nebol problém ani u nás! 🙂

Profesor Vladimír Franz, ktorý kandidoval na prezidenta ČR v roku 2013.

10. PLÁNUJEŠ ĎALŠIE?

Jasnačka! Posledných 10 rokov mám nonstop v hlave minimálne 2-3 návrhy, ktoré viem že by som si dala ihneď vytetovať. Akože ihneď v zmysle doneste ihly a ideme na to. Myslím že ak s tetovaním raz začnete nemá to konca kraja a poznám len minimum ľudí, ktorí zostali pri jednom tetovaní. Je to mix spôsobu prejavu, záľuby, či umenia ktoré sa Vám páči.

Kto sa bojí nech nechodí do lesa! Tetovania sa báť netreba a aj keď je za tým občas bolesť, nemalá čiastka peňazí či strach zo všetkých „ALE“ ktoré človek môže mať, naozaj to stojí za to! Ja moje tetovania milujem. Každé jedno má pre mňa špeciálny význam a neľutujem ani jedno jediné euro, ktoré som na to obetovala. A aj keď s tetovaniami či bez som to stále rovnaká ja, myslím že to ku mne už tak nejak patrí a plánujem moju zbierku tetovaní rozširovať pokiaľ mi bude koža stačiť.

 

S láskou,

Juli

Výzva od 365.bank prijatá! S akým rozpočtom som sa rozhodla naplánovať dovolenku snov?
Moje tetovania alebo aj "Keby mamka vedela!"

Pridaj komentár