Who run the world? GIRLS! České a slovenské ženy v zahraničí

Dnešný článok by som chcela venovať ženám. Všetkým ženám, ktoré sú odvážne, neboja sa a následuju svoje sny nech ide o akúkoľvek sféru! Chcela by som ho venovať ženám, ktoré sa nebáli vycestovať v mladom veku do sveta a naopak myslím, že sa im celkom slušne podarilo uchytiť sa a vybudovať si v zahraničí zázemie, o ktoré sa s verejnosťou delia cez sociálne siete buď svojich Instagramov alebo aj blogov či YouTube kanálov. Ja sama som s nimi na jednej lodi a tak viem, že urobiť tak veľký krok a opustiť pohodlie domova, rodinu a kamarátov si žiadá mať poriadnu kuráž. Aj preto tento dnešný článok venujem 5 ženám z ČR a SR, ktoré žijú za hranicami našej domoviny a plnia si svoje sny v rôznych kútoch sveta. Pre mňa osobne sú tieto ženy v zahraničí veľká inšpirácia!

Girls power! Alebo aj sila nás žien 🙂

LUCKA „LUU OVER THE OCEAN“

Kde Lucka žije? Toronto Kanada

O čom Lucka píše na svojom blogu? O cestovaní po zaujímavých destináciach akými sú napríklad Nový Zéland, Kuba, Peru, Hawaii a iné. Lucka je veľký kreativec a tak sa okrem svojho priateľa stíha venovať aj interiérovému dizajnu, maľbe (jeden obraz mám u nej stále rezervovaný) a tiež ma baví jej zmysel pre humor! Instagram ma plný simplicity fotiek z dennodenného života pracujúcej ženy v Kanade. Lucka ma baví celá tak ako je a máme spolu spoločnú aj vášen pre jedlo. Akože dobré jedlo. Fakt dobré jedlo! Pre mňa je to veľká inšpirácia ako písať (nielen) cestovateľské blogy a snáď raz aj točiť videá, ku ktorým som sa ja ešte nedokopala.

Instagram: Luuovertheocean

Blog: Luuovertheocean.com

Videá: Luu Over The Ocean

KARLA „KARLA KREATIV“

Kde Karla žije: Mallorca Španielsko

O čom Karla píše na svojom blogu? O jedle! Samozrejme nielen o tom, ale tie recepty čo Karla zverejňuje sú niečo neskutočné! Na blogu tiež nájdete rôzne cestovateľské články najmä zo života na Mallorce. Tiež nieje tajomstvo že Karla bude už za pár týždňov mamacita budúcemu lámačovi ženských sŕdc Lennymu, ktorého čaká so svojim manželom. Karla je okrem toho vždy pozitívne naladený človek a jej Instagram stories zo života ma vždy poriadne pobavia. Ak by som ju mala opísať len pár slovami a povedať Vám prečo ma táto žena inšpiuje bolo by to preto, že je skvelá kuchárka, budúca mamacita, kreatívna duša a tak nejak sme väčšinou na jednej vlne.

Instagram: Karlakreativ

Blog: Karlakreaiv.blogspot.com

JANKA „THE WANDERLETTE“

Kde Janka žije? Kodaň Dánsko

O čom Janka píše na svojom blogu? Janka je fashionista telom aj dušou a niektoré jej outfity vždy doplnené dokonalým make upom  mi vyrážajú dych! No dobre možno to bude aj tým, že Janka je od prírody nádherná žena s exotickými vietnamsko-slovenskými koreňmi. Ale aj tak! Nádherna galéria na Instagrame a stories prevažne v angličtine, ktoré by som mohla počúvať aj hodiny vkuse ma veľmi bavia. Okrem toho na blogu nájdete aj záložku cestovanie, kde sa napríklad dozviete užitočné travel tipy o Číne. Pre mňa kombinácia cestovanie, móda, krása a nič viac mi už netreba.

Instagram: Thewanderlette

Blog: Thewanderlette.com

LINDA „GET SALTY BY LINDA“

Kde Linda žije? Sydney Australia

O čom Linda píše na svojom blogu? To vôbec netuším, pretože v prípade Lindy vôbec nejde o to o čom píše, ale o to čo Linda fotí?! Srandujem 🙂 Linda je ďalší kreativec a umelec, ktorý sa z upršaného Londýna presťahoval do krásnej slnečnej Sydney. Práve v Sydney tvorí, fotí, píše a venuje sa cestovaniu na svojom blogu Get Salty by Linda. Vysnívaný životný štýl, ktorými si užíva po boku svojho priateľa plnými dúškami a delí sa o to s nami tiež na svojom Instagrame. Za mňa 10 z 10 a ďalšia veľká inšpirácia z kategórie !ako žiť svoj sen!

Instagram: Labutka

Blog: Getsaltybylinda.squarespace.com

KRISTYNA „EPIC BETCH“

Kde Kristýna žije? Bangkok Thajsko

O čom Kristýna píše na svojom blogu? O všetkom! Kristýna je totiž krásna, mladá, šikovná no aby ste si nerobili nádeje už aj vydatá. Minulý rok sa jej články preto napríklad uberali smerom svadba, ktorú teda mala nádhernú! A svadobná cesta? To ani nehovorím, pretože precestovať USA v Mustangu je sen nielen žien ale myslím, že aj nejedného muža. Okrem toho, že Kristýna cestuje tak aj tvorí a to konkrétne interiérový dizajn v srdci Thajska, v Bangkoku. Ja už snáď len dodám, že jej galéria na Instagrame by mohla inšpirovať nejedného cestovateľa a aj preto som rada, že mi práve Kristýna uzatvára túto päticu inšpiratívnych žien.

Instagram: Epicbetch

Blog: Epicbetch.com

Videá: Kristyna

Táto pätica mladých báb z Česka a Slovenska Vám mala poslúžiť ako inšpirácia a dôkaz o tom, že naozaj ak sa chce sa to dá! Ako sami vidíte každá z nich žije v úplne odlišnom kúte sveta, majú svojich partnerov, prácu, záľuby, tvoria, píšu, fotia a reprezentujú naše malé Československo vo svete. Myslím, že krajšiu vzorku na reprezentáciu sme si ani vybrať nemohli! Dodám len ešte že som rada, že je takých žien s podobnou krvnou skupinou akú mám ja na svete viac. Pretože Who run the world? GIRLS!

V závere článku by som Vás ešte chcela poprosiť, aby ste mi napísali kľudne do komentára ak aj vy máte vo svojom okolí ženy, ktoré žijú v zahraničí a delia sa o svoje radosti, ale aj starosti so svetom na sociálnych sieťach. Veľmi rada si totiž rozšírim moje kruhy aj o ďalšie takto šikovné žienky!

S láskou,

Juli 🙂

Ako byť úspešným blogerom a neposr*ť sa z toho časť I.
Gastroturizmus v Chiang Mai, z ktorého nezaplače peňaženka

2 comments

  1. Moje zlatá Juli díky moc i ty jsi pro mě velkou inspirací a tvoje každodenní stories mě neskutečně baví :-*

    1. Zaslúžene! 🙂 Si šikulka a už čoskoro aj šikovná mamička 🙂

Pridaj komentár