TIP NA VÝLET: RELAX VÍKEND NA ZÁMKU V PEZINKU

Kedy naposledy ste sa cítili ako v rozprávke tak, že vás niekto musel uštipnúť aby ste sa uistili, že sa vám to celé len nesníva? Ja som si podobný pocit zažila pred pár dňami keď som po prvý krát navštívila okresné mesto s dlhoročnou vinárskou tradíciou len kúsok od Bratislavy. Ak hádate, že ide o Pezinok, hádate správne. Do Pezinka ma lákalo hneď niekoľko vecí ako napríklad potulky historickým centrom mesta, vinobranie, vyhliadka Veľká Homoľa a potom tu je hlavný dôvod mojej návštevy- Zámok Šimák priamo v srdci mesta Pezinok.

Zámok Šimák pohľad zo zámockého parku

Kávička a sladké pod zub na terase zámku
Predlžený víkend na Zámku Šimák v spojení s oddychom vo wellness znel ako geniálny nápad na ukončenie leta. Ani chvíľu som teda neváhala a pri výbere dátumu nášho výletu som brala určite do úvahy aj to, že sa na zámku blížilo vinobranie sprevádzané pestrým programom.

ZÁMOK ŠIMÁK GASTRO / VÍNO / RELAX / UMENIE

Po príchode na Zámok Šimák som žasla. Nádherné nádvorie ako z rozprávky o kráľoch, princoch a princeznách.
Luxusne zariadený interiér zámku, kde nás milá pani recepčná informovala o tom čo všetko nás čaká behom nasledujúcich dní. Ako prvé sme sa šli ubytovať do izby na druhom poschodí s výhľadom do zámockého parku. Pohodlná posteľ, vyvoňaná kúpelňa a výhľad do zelenej oázy parku. Za mňa môže byť!
Radosť po príchode na izbu
Luxusne zariadená izba do posledného detailu
Raňajky vo forme švédskych stolov
Zámok Šimák ponúka množstvo služieb a o program sa vám postará aj samotné mestečko Pezinok či jeho okolie, takže sme vedeli že nech sa bude diať čokoľvek, nudiť sa tu rozhodne nebudeme. Na Zámku Šimák sme skúsili snáď všetky ponúkané služby a tak vám ich tu postupne popíšem.
Wellness
Tak veľmi sme potrebovali na chvíľu spomaliť a zrelaxovať telo aj myseľ. Presne na to nám poslúžila wellness zóna na Zámku Šimák, kde sme si najviac užili fínsku a parnú saunu spolu s ochladzovacou kaďou. Po saunovaní som si oddýchla na lehátku na terase len tak pri zvukoch zámockého parku a wellness sme završíli vírivkou. Čo sme za nás veľmi ocenili boli detaily ako župan, žabky či pitná voda, ktoré nám relax ohromne spríjemnili. Wellness zóna je zdobená pávmi, ktorých ak budete mať to šťastie môžete stretnúť naživo v zámockom parku.
Wellness zóna Zámok Šimák
Vo víne je pravda!
Termín pobytu na Zámku Šímák sme prispôsobili tomu, že sa malo konať zámocké vinobranie. K vinobraniu rozhodne patrí burčiak a okrem ochutnávania sme si pár fliaš odviezli aj domov ako darčeky pre kamarátov. Čo nás veľmi potešilo je to, že aj napriek prísným COVID opatreniam, ktoré sa na zámku zvládli ľavou zadnou, bolo vinobranie sprevádzané programom, živou muzikou a stánkami s tradičnými slovenskými výrobkami. Vínečko sme ochutnali počas víkendu niekoľko krát a za takú najviac pamätnú považujem ochutnávku vína v pivniciach po prehliadke zámku. Profi someliér nám venoval výklad a info o rôznych druhoch miestneho vínka. Na vínku sme si tak okrem vinobrania pochutnali aj vrámci prehliadky zámku a možnosť sme mali aj pri podávaní každého jedla či už raňajok alebo brunchu.
Vinná pivnica
Posledná zastávka prehliadky zámku
Prehliadka zámku a 3 hlavné expozície
Na prehliadku zámku som sa veľmi tešila! Predsa len zámok z 13. storočia sám o sebe dýcha ohromnou históriou a aj keď som si niečo stihla naštudovať na internete zaujímali na rôzne pikošky. Presne tie spolu s rôznymi zaujimavosťami sme sa dozvedeli na prehliadke zámku, ktorú považujem za highlight celého nášho pobytu. Okrem prehliadky zámku sme dostali výklad o 3 hlavných expozíciach:
Galéria umeleckého skla, Pálffyho expozície, Zbierka JAWA motoriek
Pállfyho apartmány
Kaplnka
Galéria umeleckého skla
Brunch v Palffy restaurant
Pekne sa obliecť, upraviť a užiť si naplno brunch v Pallfy restaurant. Tak presne to bol náš program na nedeľu. Spevádzalo nás chutné jedlo, bublinky v podobe prípitku a príjemná hudba, ktorú hral počas celého brunchu klavírista. Poriadny gastrozážitok a výber z jedál studenej kuchyne, bohatý výber šalátov, polievky, slovenské tradičné jedlá a aj niečo sladké na koniec. Musím povedať, že po 10 rokoch vegetariánstva mám občas problém sa na podobných akciách najesť, no tu bol opak pravdou.
Brunch a bublinky na prípitok

PEZINOK KAM DO MESTA

Program sme mali na predĺžený víkend veru celkom pestrý. A keďže to bola naša prvá návšteva Pezinka, chceli sme okrem priestorov Zámku Šimák spoznať aj krásy a okolie mesta. Aj preto sme sa vybrali do centra mesta kde bola najmä v piatok večer super atmoška. Historické centrum spríjemňovali letné terasy, v ktorých posedávali ľudia a pochutnávali si na drinkoch, ale aj dobrotách pod zub. Po zverejnení info o tom, že sme v Pezinku mi prišlo na mojom Instagrame hneď niekoľko správ od sledovateľov plných gastro tipov a tak sme pár z nich hneď vyskúšali. Navštívili sme reštauráciu Kangaroo Pub, kde sme si pochutnali na výborných domácich burgroch (majú aj veggie či vegan verzie!) a na niečo sladké pod zub sme si zašli do Mlsnej Emmy. V Mlsnej Emme som jedla tie najlepšie čoko pralinky. Po gastro zážitku sme si prešli centrum mesta pokochali sa všetkými troma kostolíkmi a stihli aj čo to nacvakať.
Historické centrum
Potulky mestom Pezinok

PEZINOK KAM NA VÝLET

Okrem spoznávania centra mesta sme sa vrámci víkendovej turistiky rozhodli, že si vyšlapeme na pomerne známu vyhliadku len kúsok od Zochovej Chaty. Rozhľadňa Veľká Homoľa. Od parkoviska pri Zochovej Chate to malo byť až do cieľa niečo málo pod hodinu a my sme to rýchlym krokom dali za 35 minút. Cestou na Veľkú Homolu sme míňali rodinky s najmenšími členmi rodiny či psíkmi, takže môžem povedať že ide naozaj o turistiku pre každého. Terén je pekne značený, cestou míňate Observatórioum Modra a až na záverečný strmák to verím, že aj pri najmenšej kondičke zvládne menší aj väčší turista. Prechádzka na rozhľadňu Veľká Homoľa je za mňa totálne „must“ ak trávite víkend v Pezinku alebo jeho blízkom okolí.
Rozhľadňa Veľká Homoľa
Zámok Šimák sa postaral to, že sme si predĺžený víkend v Pezinku ohromne užili! Veru, že sa nám ani domov nechcelo ako kráľovsky sa tam o nás starali. Všetko čo sme si cestou z Košíc do Pezinka plánovali sa nám do bodky splnilo. Aj touto cestou by som sa tak chcela poďakovať Amazing Places vďaka ktorým sme sa do Pezinka na toto kúzelné miesto dostali a tiež personálu na Zámku Šimák. Cítili sme sa u vás skvelo a verím, že sme v Pezinku neboli posledný krát. Pretože toto mestečko spolu so svojim okolím má veru čo ponúknuť nielen na predĺžený víkend. Tak snáď do skorého videnia znova!
S láskou,
Juli
3 skvelé miesta kam na turistiku v okolí Košíc

Pridaj komentár