TIP NA VÝLET: Víkend v Tatrách, ktorý (ne)zrujnuje Vašu peňaženku

Nech hodí kameňom ten kto ešte nikdy nenavštívil Tatry. Nízke a či Vysoké Tatry, obe majú svoje čaro a miesta, ktoré sa oplatí navštíviť minimálne na víkend. Po pomerne náročnom pracovnom týždni som sa aj ja rozhodla, že ideálny únik mimo realitu bude práve táto naša slovenská pýcha. Preferenciu presnej lokality som nemala a povedala som si, že keďže bookujeme ubytovanie zo dňa na deň rozhodovať bude práve jeho cena. Jedinou podmienkou, ktorú som na víkend v Tatrách mala bol relax v podobe kúpania sa v termáloch. Koniec koncov práve tieto hlavné dva faktory- ubytovanie a kúpanie sa silno ovplyvnili fakt, že šlo o dokonalý víkend v Tatrách, ktorý (ne)zrujnoval našu peňaženku. Pridávam preto pár tipov a nový článok, ktorý sa hodí do mojej kategórie k ostatným blogom na tému „Kam na víkend“.

UBYTOVANIE

Ako som už spomínala vyššie nápad absolvovať víkend v Tatrách bol celkom spontánny a aj preto som tŕpla pri otváraní booking.com cez ktorý som bola odhodlaná nejaké ubytovanie nájsť. Už som si pomaly začala vizualizovať tie trojmiestné sumičky za jednu noc, keď tu zrazu aha ho! Tatragolf Mountain Resort vo Veľkej Lomnici za 45 eur! Neverila som vlastným očiam, pretože práve pri takomto pomerne známom rezorte som čakala oveľa vyššiu sumu. Po pár minútach bolo ubytovanie booknuté a po príchode sme boli veľmi milo prekvapení. Apartmán s obývačko-kuchyňou, spálňou, vlastnou kúpelňou a terasou s nádherným výhľadom na Tatry. Celková kapacita nášho apartmánu bola vďaka rozťahovaciemu gauču pre 4 osoby, čo mi pri cene 45 eur a pomere cena/výkon príde eňo ňuňo.

Tatragolf Mountain Resort

STRAVA

Druhou najvyššou položkou, s ktorou pri návšteve Tatier treba počítať je stravovanie. Všetci vieme aké vysokohorské prirážky si gastropodniky dokážu vymyslieť a môže sa stať, že za obyčajnú polievku tak niekde zaplatíte aj 5 eur. Nič sme nenechali na náhodu a tak sme na výlet v Tatrách z domu vyrazili v sobotu po neskorších raňajkách. Poobede sme boli príliš zaneprázdnení užívaním si čerstvého vzduchu, že nám potom stačilo už len jedno hlavné jedlo a to v Kolibe Žeruchakam sme si odbehli po dobrej kúpačke v termáloch. Kolibu Žerucha nevynecháme pri žiadnej návšteve Tatier a za seba odporúčam dať si krémovú cesnačku v bochníku chleba. Mňam! Raňajky sme si na nedeľu ráno extra doplatili priamo v ubytovaní Tatragolf Mountain Resort, kde nás švédske stoly vyšli 8 eur na osobu. Ďalšie prekvapenie nás čakalo na Skalnatom plese, kde sme sa občerstvili kávičkou a nejakými drobnosťami pod zub a zhodli sme sa, že ceny sú tu nižšie ako v kaviarni v Košiciach. Na strave by sa dalo nabudúce krásne ušetriť v prípade, že by sme využili kuchynku v rezorte na prípavu raňajok a tiež snackov, ktoré by sme si potom nemuseli kupovať na Skalnatom plese.

ATRAKCIE V TATRÁCH

TERMÁLNE KÚPALISKO VRBOV

Hlavným heslom víkendu v Tatrách bolo zregenerovať telo aj dušu a počasie nám na to veru vyšlo nádherné! Slniečko, modrá obloha a len pár stupňov pod nulou. Na oddych tela sme sa rozhodli navštíviť moje obľúbené termálne kúpalisko v dedinke Vrbov. Bazény s liečivou termálnou vodou a teplotou okolo 38 stupňov sme navštívili na večerné kúpanie. Tento lístok Vám dovolí kúpať sa v čase od 17:00 do 20:30 za poplatok 9 eur. Termálne kúpalisko Vrbov navštevujem už roky a aj keď tento krát tam na mňa bolo pomerne veľa ľudí, nenašla som okrem toho žiadne menšie či väčšie nedostatky.

Termálne kúpalisko Vrbov

LANOVKA NA SKALNATÉ PLESO

Telo bolo po kúpaní oddýchnute a čo s hlavou? Aj tá chcela vypnúť a chvíľu na nič nemyslieť. Vyviezli sme sa teda lanovkou z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso, kde nás privítal čerstvý vzduch, slniečko a po krátkej prechádzke mimo hlavnú turistickú oblasť aj ticho a ľudoprázdno s výhľadom na široké okolie. Cena lanovky na Skalnaté pleso je bohužiaľ pomerne vysoká nech človek robí čokoľvek a tak sme boli radi, že sme ju dokázali z 22 eur (spiatočná cesta na Skalnaté na osobu) znížiť aspoň na 18 eur vďaka kúpe online.

Dokonalé počasie a relax na Skalnatom plese

K nákladom sme na konci víkendu ešte pripočítali benzín z/do Košic a úsmev od ucha k uchu bol na mieste. Som si vedomá toho, že čo je pre mňa príjemná suma za víkend v Tatrách môže byť pre inú rodinu týždenný rozpočet na existenciu, takže je to veľmi diskutabilné čo je a nie je dobrá cena. Týmto článkom som ale najmä chcela poukázať na fakt, že aj tie naše Tatry môžu bežného turistu stáť menej peňazí a nemusí tak za dobrými cenami merať cestu k našim susedom. Víkend v Tatrách na 100% splnil očakávania a tým, že vďaka všetkým týmto tipom nezrujnoval moju peňaženku som si istá, že ich skôr či neskôr navštívim znova.

S láskou,

Juli

3 skvelé miesta kam na turistiku v okolí Košíc
5 TOP miest, ktoré som v roku 2019 navštívila

Pridaj komentár