TOP 5 miest kam v Košiciach na kávu

Káva moja každodenná! Za kávopičku sa považujem len nejakých 5-6 rokov a tiež sa netajím tým, že dobrá káva pre mňa znamená to, že si ju vychutnám spolu s rastlinným mliekom. Predstava espressa s klasickým mliekom je pre mňa úplne mimo chuťové poháriky, nehovoriac o zalievanom turkovi na stojaka kdesi na železničnej stanici ako za starých čias. To si kávičku radšej nedám a vydržím bez nej aj pár dní. 🙂

Tento článok preto spojil pre mňa príjemné s užitočným a teda dobrú kávu (rozumej cappuccino s rastlinným mliekom) v príjemnom prostredí, kde sa dá vrámci centra Košíc dôjsť pešo, posedieť a ak je chuť dať si aj niečo pod zub či využiť wifi na prácu. Chcela by som Vám tak predstaviť miesta kam ja sama rada chodím, trávim čas a kde by som Vás po úvodnom článku tejto série „Sprievodca mestom Košice úvod“ tentokrát zobrala na dobrú kávu! Pohodlne sa posaďte a prečitajte si o mojich TOP 5 miestach kam v Košiciach na kávu.

1. NICO CAFFE KOŠICE 

Oóó Nico prečo si len Nico! Do Nico Caffe som chodila ešte dávnejšie keď mali jedinú kaviareň na východe v Prešove pri Prešovskej univerzite. O to viac som sa potešila keď som si všimla prvé reklamné plagáty o tom, že Nico Caffe mieri aj do Košíc! Skvelá káva, raňajky, ktoré si s malým príplatkov viete dať aj ako menu a mať k jedlu aj kávu a džús, či dobrotky pod zub ako sladké/slané lievance, burger a moje obľúbené vegetariánske curry s ryžou alebo cestovinami. Kávičku majú v Nico na jednotku a viete si ju vychutnať v interiéri alebo na príjemnej terase s posedením a výhľadom na radnicu mesta

Instagram: nico_kosice

2. SAN DOMENICO

San Domenico je kaviareň v centre mesta, ku ktorej okrem interiéru patrí aj posedenie vonku priamo na Dominikánskom námestí. Skladá sa z dvoch časti so samostatným vchodom pričom v oboch platí to isté menu a jediný rozdiel je to, že v jednej časti sa to často hemží detičkami kvôli detskému kútiku. Druhá časť je viac “adult friendly” a teda ideálna aj na prácu na PC. San Domenico má menu vyskladané z niečoho pod zub ak ide o raňajky, rôzne sandwiche, ale na svoje si prídu aj milovníci sladkého. Kávu nájdete v San Domenicu naozaj výbornú a okrem tej, ktorá je bežne v menu je vždy na mlynčeku aj nejaká výberovka. S výberom Vám najlepšie poradí barista Richard a ak sa pekne usmejete myslím, že Vám rád nakreslí aj nejaký obrázok do kávovej peny na krajší deň!

Instagram: sandomenicocaffe

3. DOBRÉ BISTRO

Malá milá kaviareň, ktorá sa môže v porovnaní s dvoma predchádzajúcimi hrdo pýšiť aj skvelým obedovým menu, kde si každý deň vyberáte z viacerých hlavných jedál pričom je jedno vegetariánske. Okrem obedov ponúkajú výborné raňajky a samozrejme aj skvelú kávičku! Suroviny na prípravu svojich dobrotiek má dovážané Dobré bistro s vysokým dôrazom na bio kvalitu. Za mňa je Dobré bistro výbornou voľbou na biznis stretko, kávu s kamoškou alebo aj tzv. “zašívareň“ ak mám chuť niekde nomádiť s PC pri šálke dobrej kávy. V celom priestore Dobrého Bistra je funkčná silná wifi, pohodlné sedenie s krásnym interiérom a veľmi milá obsluha. 

Instagram: dobrebistrokosice

4. DÁME KÁVU

Kaviareň trošku mimo rušného centra mesta oceníte najmä vrámci prechádzky alebo cyklo výletu, keďže je priamo na cyklotrase blízko Technickej univerzity v Košiciach. Dáme kávu ponúka najmä kávu, alko/nealko drinky a každý deň majú iné sladké zákusky. Podobne ako pri San Domenicu mamičky ocenia detský kútik a ostatní návštevníci možnosť sadnuť si do interiéru, ale aj von a vychutnávať ruch ulice. V Dáme kávu sa o Vás postará milá obsluha, takže sa nebojte opýtať aj na špeciálnu ponuku drinkov/limonád, ktorá sa čas od času sezónne mení. 

Instagram: damekavu

5. COFFEE BROTHERS

Pojazdný vozíček s kávou, ktorý v Košiciach nájdete najmä zaparkovaný na Hlavnej ulici pred pobočkou Fio Banky alebo hudobninami  len pár metrov od OD Dargov/Hotela Hilton. Výborná kávička so sebou, ktorú Vám pripraví šikovná obsluha. Okrem kávičky som u nich už testovala horúcu čokoládu a musím povedať, že teda klobúk dole! Snáď jediná nevýhoda je, že sú Coffee Brothers len pre milovníkov kávy so sebou ktorú si ale viete vychutnať napríklad pri prechádzke mestom alebo posedením pri Dóme sv. Alžbety.

Instagram: coffee_brothers_kosice

Sme v závere ďalšieho článku zo série Sprievodca mestom Košice a ja pevne verím, že som Vás znova o trošku viac navnadila navštíviť toto naše krásne mesto. V prípade, že by ste plánovali výlet a nemáte kde bývať pozrite sa na tento čerstvo zrekonštruovaný AirBnB apartmán v centre Košíc s cenou od 30eur/noc. No a ak sa Vám pri výlete v Košiciach naozaj podarí navštíviť jednu zo spomínaných kaviarní dajte mi vedieť do komentárov ako sa Vám páčilo a hlavne chutilo. Pripíjam jednou kávičkou na zdravie!

 

S láskou,

Juli

Založ si účet v 365.bank, pomôž spolu so mnou dobrej veci a získaj darček 10eur
Sprievodca mestom Košice úvod

3 comments

  1. super tipy 🙂 do košíc to máme na skok, taka spoň vieme kde sa máme zastaviť

    WHEN PIGS FLY

  2. Robíš to výborne Julka.

    1. Ďakujem veľmi pekne Zoli! 🙂

Pridaj komentár